Известување

Предлог Одлука за избор за наградувани воспитувачи и негователи

Преземи го PDF записникот

Завршни приредби 2021

Градинката твоја беше место
каде раснеше и си играше многу често!
Учеше песни разни,
и слушаше брзброј приказни.
Тука ги стекна знаењата важни
сите денови ти беа весели и никогаш тажни!
Сега училишното ѕвонче тебе те вика
срцето ти трепери и од радост блика!
И сега кога и велиш ,,Збогум" на градинката мила,
никогаш не заборавај,колку таа за тебе важна била!
Сеќавај се на деновите поминати во неа
на учителките твои,колку грижливи беа,
и на другарската љубов и безгрижна смеа.

Во "Галерија" погледнете дел од завршните приредби на дечињата од големите групи во сите наши клонови.
Многу успешни чекори ти посакува Воспитниот Тим на ЈДГ"8 МАРТ".

41 година успех!!!

41 година успех!!!

41 година полни со успешни генерации со среќни деца, со детски џагор и сплотен тим. Отворена со еден и порасната во седум објекти.

Стабилно поставени темели на стручен и докажан персонал, од кои младите генерации продолжуваат по нив.
,,8 Март", име кое многу значи за првата алка во образовниот систем.
Докажани сме и ќе продолжиме да се истакнуваме со најдоброто!

Среќен роденден наша градинке!!!
Среќен роденден ,,8 Март"!

Апликација - упис на дете

Почитувани родители,

Со оглед на настанатата ситуација со КОВИД19, аплицирањето за запишување деца во педагошката 2020/2021год. ќе се врши исклучиво, по електронски пат.

Апликацијата може да ја симнете од WEB страната на градинката http://www.jdg-8mart-skopje.org.mk/ и пополнета, скенирана да ја испратите на следниов маил Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ЈДГ „8 Март“ на општина Кисела Вода во Град Скопје

 

Преземи апликација

Миј раце, држи растојание, носи маска

mij-race-drzi-rastojanie-pravila

За да помогнеме во следниот период сите ќе мора задолжително да ги почитуваме овие 3 правила:

  1. Често миење и дезинфицирање раце
  2. Одржување најмалку 2 метра растојание
  3. Носење заштитна опрема (маска, марама, шал)

#ЗаштитиСе

ДОСИЕ НА ДЕТЕТО

 PDF Формат

pdf

 

Инструкции за родителот за печатење на документот

 PDF Формат

pdf

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ОГЛАС

 Ранг листа - Оглас 02.07.2021

pdf


 Ранг листа - работни места
Оглас објавен на 13.01.2020

pdf

rasadnik

 

stapalce-mala

 

 

dzunica-mala

 

 

zelenika-mala